Darmowa dostawa powyżej 499 zł
do kasy suma: 0,00 zł
Global Blue

Zasady obowiązujące lokalnie

Global Blue Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy al. Jerozolimskich 123A (02-017 Warszawa) działa w oparciu o ustawę o podatku od towarów i usług z dn. 11.03.2004r. (Dział XII, rozdział 6, art.. 126 ÷ 130 (Dz.U. nr 54 poz. 535 z późn. zm)

Zgodnie z obowiązującą ustawą: 
1/ uprawnionym do otrzymania zwrotu podatku VAT za zakupy, które w stanie nienaruszonym zostały wywiezione poza terytorium UE w bagażu osobistym, jest turysta posiadający stałe miejsce zamieszkania poza obszarem Unii Europejskiej.
"2/ turysta opuszczający obszar UE musi przedstawić Tax Free Form, zakupiony towar i paszport na ostatniej granicy Wspólnoty w Urzędzie Celnym, aby go ostemplować.
Musi to zrobić nie później niż w ostatnim dniu 3-go miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonał zakupu. Tax Free Form bez pieczęci UC jest nieważny do refundacji."
3/ zwrot podatku jest dokonywany w złotych w punktach refundacyjnych GBP (tylko w gotówce!) i może być dokonany nie później niż w ostatnim dniu 7-go miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonał zakupu. 
4/ zwrot podatku Vat nie przysługuje w przypadku nabycia paliw silnikowych
5/ minimalna kwota brutto łącznej wartości zakupów, wynikająca z wystawionego Tax Free Form przez jednego sprzdawcę, przy której podróżny może żądać zwrotu podatku Vat, wynosi 300pln. 
6/ do Tax Free Form powinien być zawsze dołączony paragon z kasy rejestrującej (nigdy faktura Vat). 
7/ sprzedawca jest obowiązany oznaczyć punkt sprzedaży znakiem informującym podróżnych o możliwości zakupu w tym punkcie towarów od których przysługuje zwrot podatku:    
8/ GBP - jako podmiot dokonujący zwrotu podatku podróżnym - ma prawo do pobrania od podróżnego prowizji od zwracanej kwoty podatku

W Polsce dostępne są obecnie usługi: 
TAX FREE SHOPPING
MARKETING SERVICES
CURRENCY CHOICE

Szanowni Państwo

Pragniemy poinformować, że zgodnie z projektem rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie minimalnej łącznej wartości zakupów, przy której podróżny może żądać zwrotu podatku od towarów i usług przewidywane jest podwyższenie tej kwoty z 200, - złotych do 300,- złotych brutto, ze skutkiem od 1 czerwca 2016r

O ostatecznym brzmieniu rozporządzenia poinformujemy wszystkich klientów Global Blue pisemnie.

Jednocześnie gorąco zachęcamy tych Państwa, którzy jeszcze nie wystawiają dokumentów Tax Free w wersji on-line, do skorzystania z tego rozwiązania.

Wszelkie zmiany dotyczące zasad wystawiania dokumentów Tax Free są wprowadzane w tym systemie na bieżąco. Dodatkowo wprowadziliśmy w systemie, bardzo ważne dla podróżnych, automatyczne rejestrowanie transakcji Tax Free w celnym systemie potwierdzeń wywozu towarów.  Zarejestrowany w systemie on-line Global Blue dokument, trafia bezpośrednio do jednostki celnej granicznej. Dzięki temu, czas odprawy celnej związanej z potwierdzeniem wywozu towaru zmniejsza się do niezbędnego minimum.

Kontakt w sprawie aktywacji systemu online: taxfree.pl@globalblue.com

Z poważaniem,

Zespół Global Blue Polska

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl